Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 22 czerwiec 2020
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tuchomiu przypomina, że w 2020 roku nie składamy wniosków w sprawie ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego 500 Plus, wyjątkiem jest składanie wniosków na nowo narodzone dzieci. Prawo do świadczenia wychowawczego ustalone jest do 31 maja 2021 roku.
Wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego na kolejny okres będą przyjmowane od 1 kwietnia 2021 roku w formie tradycyjnej (papierowej), a w przypadku wniosków składanych drogą elektroniczną od 1 lutego 2021 roku.

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij