Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Delegacja z Ukrainy w Tuchomiu
Data: 17 lipiec 2019
Dnia 12 lipca 2019 r. Gminę Tuchomie odwiedziła delegacja z Rejonu Horochowskiego na Ukrainie, która w dniach 11 – 14.07.2019 r. gościła w Powiecie Bytowskim.
więcej


Zdjęcie do:  Fundusz Sołecki na 2020 r.
Data: 16 lipiec 2019
Informacja o wysokości Funduszu Sołeckiego, który będzie uchwalany na zebraniach wiejskich we wrześniu bieżącego roku.
więcej


Zdjęcie do:  Dobre wiadomości dla mieszkańców Kramarzyn
Data: 9 lipiec 2019
Wybrano wykonawców inwestycji, które w najbliższym czasie będą realizowane w Kramarzynach.
więcej


Zdjęcie do:  Złote Gody
Data: 9 lipiec 2019
Wójt Gminy Tuchomie wręczył pamiątkowe medale za długoletnie pożycie małżeńskie Państwu Irenie i Leonowi Biskup z Kramarzyn.
więcej


Zdjęcie do:  Konkurs ofert w zakresie finansowania wkładu własnego do projektów
Data: 8 lipiec 2019
Wójt Gminy Tuchomie ogłasza otwarty konkurs ofert w zakresie finansowania wkładu własnego do projektów finansowanych ze środków spoza budżetu Gminy Tuchomie w 2019 roku.
więcej


Zdjęcie do:  Nabór wniosków na usuwanie azbestu
Data: 4 lipiec 2019
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku ogłosił konkurs dla gmin województwa pomorskiego na demontaż, zbieranie, transport, zabezpieczanie i unieszkodliwianie odpadów zawierających azbest.
więcej


Zdjęcie do:  Nowy Sołtys Zagon
Data: 4 lipiec 2019
W dn. 1 lipca 2019 r. odbyło się zebranie wiejskie Sołectwa Zagony, w trakcie którego dokonano wyboru nowego sołtysa tej miejscowości. Sołtysem wybrany został Pan Wincenty Hinc, któremu serdecznie gratulujemy wyboru oraz życzymy zadowolenia i satysfakcji z pełnienia tej odpowiedzialnej społecznie funkcji.
więcej


Zdjęcie do:  List Intencyjny w sprawie realizacji Subregionalnej Trasy Rowerowej
Data: 3 lipiec 2019
W Urzędzie Gminy Kościerzyna przedstawiciele samorządów podpisali List Intencyjny w sprawie wyrażenia woli współpracy na rzecz realizacji, promocji i utrzymania Subregionalnej Trasy Rowerowej.
więcej


Zdjęcie do:  VII Piknik Ekologiczny
Data: 2 lipiec 2019
W niedzielę 30.06.2019 r, nad jeziorem Długim w Tuchomku odbył się VII Piknik Ekologiczny zorganizowany przez Stowarzyszenie Wędkarzy Tuchomskich LIN.
więcej


Zdjęcie do:  Otwarcie Alei Lipowej w Trzebiatkowej
Data: 2 lipiec 2019
W dniu 29 czerwca br. dokonano uroczystego otwarcia Alei Lipowej w Trzebiatkowej, wydarzenie to było jednym z punków programu Zjazdu Rodzin Trzebiatowskich i Festiwalu Smaków. Aleja ta była w przeszłości elementem funkcjonującej linii kolejowej. Te pozostałości gmina stara się zagospodarować. Na terenie gminy odnowione zostały niektóre mosty i nasyp kolejowy, który teraz jest wykorzystywany jako ścieżka rowerowa. Istnieje coraz bardziej realna szansa, że nasyp może stać się w przyszłości międzynarodowym szlakiem rowerowym łączącym Berlin z Tallinem.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij