Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Rejestracja na szczepienia przeciwko COVID - 19
Data: 15 styczeń 2021
Informujemy, iż z dniem 15 stycznia 2021 ruszyła rejestracja na szczepienia przeciwko COVID - 19 osób. Zgodnie z harmonogramem, od dzisiaj mogą rejestrować się osoby, które skończyły 80 lat.
więcej


Zdjęcie do:  SZCZEPIENIA PRZECIWKO COVID – 19
Data: 13 styczeń 2021
Szanowni Państwo!

Ośrodek Zdrowia w Tuchomiu informuje, że został zakwalifikowany do Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID – 19. Uruchomiony zostanie punkt szczepień w Ośrodku Zdrowia w Tuchomiu znajdujący się przy ulicy Jana III Sobieskiego 22.
więcej


Zdjęcie do:  Pierwsze kroki młodego biznesu 5
Data: 12 styczeń 2021
Powiat Bytowski realizuję projekt "Pierwsze kroki młodego biznesu 5", który finansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
więcej


Zdjęcie do:  Harmonogram szczepień psów przeciwko wściekliźnie
Data: 11 styczeń 2021
Harmonogram szczepień psów przeciwko wściekliźnie w Gminie Tuchomie - 2021
więcej


Zdjęcie do:  Obowiązek odśnieżania chodników przylegających do nieruchomości
Data: 8 styczeń 2021
W związku z trwającym okresem zimowym Wójt Gminy Tuchomie przypomina wszystkim właścicielom nieruchomości (przez właścicieli nieruchomości należy rozumieć także współwłaścicieli, użytkowników wieczystych oraz jednostki organizacyjne i osoby posiadające nieruchomości w zarządzie lub użytkowaniu, a także inne podmioty władające nieruchomością) o ustawowym obowiązku odśnieżania chodników przylegających do nieruchomości oraz usuwania sopli, nadmiaru śniegu z dachów, rynien, balkonów i innych elementów budowli – wszędzie tam, gdzie może to stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi i samego budynku.
więcej


Zdjęcie do:  Usuwanie folii rolniczych
Data: 7 styczeń 2021
W dniu 05.01.2021 roku Gmina Tuchomie zawarła umowę na "Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej na terenie gminy Tuchomie”. Wykonawcą zadania jest Zakładem Zagospodarowania Odpadów Sierzno Sp. z o.o., 77-131 Rekowo, Sierzno.
więcej


Zdjęcie do:  Szczęśliwego Nowego Roku!
Data: 31 grudzień 2020
Niech w Nowym Roku świat będzie dla Was pełen ciepła, radości, przyjaciół, a w Waszym domu nigdy nie zabrakło miłości i zrozumienia. Wszystkim strażakom wszelkiej pomyślności w realizacji planów, a także dużo zdrowia w Nowym 2021 roku życzą
więcej


Zdjęcie do:  Modernizacja przepompowni ścieków przy rzece Kamienica w Tuchomiu
Data: 31 grudzień 2020
Gmina Tuchomie zmodernizowała przepompownię ścieków przy rzece Kamienica w Tuchomiu.

Przepompownia jest jednym z pierwszych i najstarszych obiektów kanalizacyjnych na terenie gminy. Rozwój zabudowy w ostatnich latach, a co za tym idzie również większa ilość ścieków sprawiły, że przepompownia ulegała bardzo częstym awariom, nie radząc sobie z zarówno ilością ścieków jak i ich jakością (duże ilości odpadów stałych).
więcej


Zdjęcie do:  Harmonogram odbioru odpadów w 2021 r.
Data: 30 grudzień 2020
Prosimy o zapoznanie się z harmonogramem odbioru odpadów w Gminie Tuchomie w roku 2021.
więcej


Zdjęcie do:  Ogłoszenie o konsultacjach społecznych dotyczących propozycji nazw dla dwóch nowych ulic położonych na terenie miejscowości Tuchomie.
Data: 30 grudzień 2020
Wójt Gminy Tuchomie serdecznie zaprasza mieszkańców wsi Tuchomie do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji nazw dla dwóch nowych ulic położonych na terenie miejscowości Tuchomie.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij