Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Z Kramarzyn do Masłowiczek po nowym asfalcie
Data: 23 październik 2017
Zakończono przebudowę drogi Kramarzyny - Masłowiczki.
W ramach inwestycji położono nawierchnię asfaltową na długości 443,5 mb, szerokości 3m oraz wykonano pobocza z kruszywa.
więcej


Zdjęcie do:  Jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego.
Data: 23 październik 2017
W sobotę, 21 października 2017 r., Wójt Gminy Tuchomie Jerzy Lewi Kiedrowski wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Wiesławem Bezhubką i Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Robertem Żmuda Trzebiatowskim wręczyli, przyznane przez Prezydenta RP, medale za długoletnie pożycie małżeńskie oraz upominek, Państwu Halinie i Józefowi Ringwelskim, z okazji 50 rocznicy zawarcia związku małżeńskiego.
więcej


Zdjęcie do:  Przebudowa mostu Ciemno - Gliśno Wielkie
Data: 16 październik 2017
Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe "DROMOS" informuje, iż w poniedziałek (16.10.2017 r.) zamierza rozpocząć prace na moście znajdującym się na granicy Gminy Tuchomie i Lipnica na rzece Kamienica.
więcej


Zdjęcie do:  Szanowni nauczyciele i pracownicy oświaty
Data: 13 październik 2017
Wykonujecie Państwo ważną i odpowiedzialną pracę wykształcenia i wychowania młodych mieszkańców naszej gminy. To od Państwa poświęcenia i zaangażowania zależą przyszłe losy dzisiejszych uczniów naszych szkół.
więcej


Zdjęcie do:  Remont drogi w Piasznie
Data: 13 październik 2017
W poniedziałek (16.10.2017 r.) rozpoczną się prace konserwacyjne nawierzchni asfaltowej polegającej na powierzchniowym utrwaleniu istniejącej nawierzchni bitumicznej drogi we wsi Piaszno za pomocą emulsji asfaltowej i grysu frakcji 2-5 mm na długości ok. 1142 mb. Średnia szerokość 3,1 m
więcej


Zdjęcie do:  Oferta pracy
Data: 13 październik 2017
Urząd Gminy Tuchomie poszukuje osoby do koordynacji i organizacji pracy w Dziennym Domu Seniora Wigor w Tuchomiu (pełen etat). Zainteresowani kandydaci muszą być zarejestrowani w Urzędzie Pracy.
więcej


Zdjęcie do:  Sprzęt dla strażaków od WOŚP i Marszałka Województwa Pomorskiego
Data: 11 październik 2017
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała strażakom ochotnikom sprzęt o wartości ponad 1,5 mln zł. Sprzęt trafił do wszystkich jednostek, które brały udział w usuwaniu skutków sierpniowej nawałnicy. 
więcej


Zdjęcie do:  PDS ogłasza nabory wniosków
Data: 10 październik 2017
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze Słupi ogłosiło nabór wniosków w ramach 7 zakresów dot.:
więcej


Zdjęcie do:  Otwarcie boiska w Kramarzynach oraz podsumowanie projektu termomodernizacyjnego
Data: 10 październik 2017
W piątek (06.10.2017 r.) uroczyście otwarto nowe boisko ze sztuczną trawą w Kramarzynach, to już trzeci obiekt tego typu w Gminie Tuchomie.
więcej


Zdjęcie do:  Modernizacja drogi w Modrzejewie zakończona
Data: 10 październik 2017
W piątek (06.10.2017 r.) dokonano odbioru drogi w Modrzejewie - w kierunu "na leśniczówkę".

W ramach inwestycji położono nawierzchnię asfaltową na długości 1063,5 mb oraz nawierzchnię z kruszywa na odcinku 100 mb.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij