Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Zakończono prace remontowo - adaptacyjne w budynku Wiejskiego Ośrodka Kultury w Trzebiatkowej
Data: 15 kwiecień 2021
W ramach zrealizowanych prac na sali oraz scenie odnowiono parkiet, a przy wejściach lastryko zastąpione zostało płytkami.
więcej


Zdjęcie do:  Aukcja na drewno opałowe
Data: 15 kwiecień 2021
Wójt Gminy Tuchomie ogłasza pisemną aukcję, której celem jest zbycie drewna opałowego za kwotę jaką oferent zaproponuje w złożonej ofercie, przy czym oferent zobowiązany będzie sprzątnąć teren po dokonaniu wycinki drzew rosnących w pasie drogowym drogi gminnej oznaczonej ewidencyjnie działką nr 328 oraz 334/2 położonej w obrębie ewidencyjnym Trzebiatkowa.
więcej


Zdjęcie do:  Aplikacja spisowa dostępna różnych wersjach językowych
Data: 14 kwiecień 2021
Główny Urząd Statystyczny zaktualizował aplikację spisową umożliwiając zmianę wersji językowej.
więcej


Zdjęcie do:  Trwają zapisy na konsultacje strategii dla młodzieży w woj. pomorskim!
Data: 9 kwiecień 2021
Już 13 kwietnia odbędzie się kolejna z wojewódzkich konferencji konsultacyjnych, na której wszyscy młodzi ludzie z województwa pomorskiego otrzymają możliwość zgłaszania pomysłów do „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”, wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej. Zapisy przyjmowane będą do 12 kwietnia.
więcej


Zdjęcie do:  Gmina Tuchomie kolejny raz bez wsparcia Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
Data: 6 kwiecień 2021
W ramach drugiego naboru do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, gmina Tuchomie po raz kolejny nie otrzymała wsparcia finansowego. Oceniający uznali, że zgłoszone przez nas zadania:
więcej


Zdjęcie do:  Konkurs Grantowy - Działaj Lokalnie 2021
Data: 6 kwiecień 2021
Fundacja Rozwoju Lokalnego "Parasol" we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce ogłasza 12 edycję Lokalnego Konkursu Grantowego w ramach Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
więcej


Zdjęcie do:  Ekologiczne ogrzewanie i zasilanie w energię kolejnych budynków gminnych.
Data: 1 kwiecień 2021
Budynki użyteczności publicznej w naszej gminie, dzięki realizacji projektu OZE, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, zyskują nowoczesne ogrzewanie i zasilanie w energię elektryczną.
więcej


Zdjęcie do:  Budżet Obywatelski Powiatu Bytowskiego. Nie zwlekaj, złóż projekt!!
Data: 31 marzec 2021
Rusza pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego Powiatu Bytowskiego na 2022 r. Budżet obywatelski zwany również partycypacyjnym jest demokratycznym procesem, w ramach którego mieszkańcy będą współdecydować o wydatkach publicznych.
więcej


Zdjęcie do:  Zadeklaruj narodowość kaszubską - NSP2021
Data: 29 marzec 2021
1 kwietnia 2021 r. rozpocznie się Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. W jego ramach ustalona będzie także urzędowa liczba osób posługujących się językiem kaszubskim.
więcej


Zdjęcie do:  Nowa organizacja pracy Urzędu Gminy w Tuchomiu, w związku z narastającą trzecią falą epidemii.
Data: 26 marzec 2021
W związku z gwałtownie narastającą trzecią falą epidemii koronawirusa SARS-CoV-2, zmuszeni jesteśmy do podjęcia działań ograniczających ryzyko zarażenia pracowników urzędu i mieszkańców korzystających z naszych usług.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij