Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Szukamy pracowników
Data: 21 marzec 2018
Gmina Tuchomie poszukuje osób chętnych do pracy.
więcej


Zdjęcie do:  Przebudowa drogi Tuchomie - Ciemno
Data: 21 marzec 2018
Informujemy, iż zgodnie z informacją z Zarządu Dróg Powiatowych w Bytowie od 21.03.2018 r. (środa) ruszają prace związane z przebudową drogi Tuchomie Ciemno.
więcej


Zdjęcie do:  Konkurs - Piękna Wieś Pomorska 2018
Data: 20 marzec 2018
Rozpoczęła się już 25. edycja Konkursu "Piękna Wieś Pomorska 2018". Tegoroczne zmagania odbędą się w dwóch kategoriach „Wieś” i „Zagroda” w trzech etapach – gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Karty zgłoszeń są przyjmowane do 30 marca 2018 r.
więcej


Zdjęcie do:  Chrońmy nasze drogi przed zniszczeniem
Data: 20 marzec 2018
Apeluje do mieszkańców o uwzględnianie panujących warunków atmosferycznych przy korzystaniu z dróg gruntowych. Poruszanie się po takich drogach w czasie wiosennych roztopów samochodami ciężarowymi, ciężkim sprzętem rolniczym lub innymi ciężkimi pojazdami powoduje bardzo duże uszkodzenia nawierzchni dróg, a co za tym idzie ich nieprzejezdność. Wiąże się to z bardzo dużymi kosztami koniecznymi do przywrócenia ich przejezdności.
więcej


Zdjęcie do:  FIO ogłasza konkurs
Data: 16 marzec 2018
Informujemy, iż ogłoszony został otwarty konkurs na realizację zadań publicznych dofinansowanych w 2018 r. ze środków krajowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.
więcej


Zdjęcie do:  Zajęcia dla Seniorów
Data: 9 marzec 2018
W 2018 w Dziennym Domu SENIOR + zorganizowane zostaną zajęcia edukacyjne, kulturalno-oświatowe, aktywności ruchowej i sportowo-rekreacyjne w tym:
więcej


Zdjęcie do:  Talon paliwowy dla OSP Tuchomie
Data: 9 marzec 2018
Ochotnicy z OSP Tuchomie otrzymali talon paliwowy Orlenu za kwotę 2000 zł w podziękowaniu za walkę z usuwaniem skutków sierpniowych nawałnic.

więcej


Zdjęcie do:  Wspólne posiedzenie Komisji Budżetowo-Gospodarczej i Komisji Infrastruktury Drogowej
Data: 9 marzec 2018
W dn. 5 marca 2018 r. (poniedziałek) odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Budżetowo-Gospodarczej i Komisji Infrastruktury Drogowej Rady Gminy Tuchomie.

więcej


Zdjęcie do:  Gminne obchody Dnia Sołtysa
Data: 9 marzec 2018
W niedzielę 11 marca 2018 r. o godz. 15.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Tuchomiu odbędą się gminne obchody Dnia Sołtysa! Serdecznie Zapraszamy!
więcej


Zdjęcie do:  Dzień Kobiet
Data: 8 marzec 2018
Wszystkim Paniom składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Kobiet.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij