Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Dofinansowanie do wymiany kotłów
Data: 19 wrzesień 2019
18 września 2019 r. podpisana została umowa dotycząca wspólnej realizacji projektu pn. "Kompleksowa wymiana źródeł ciepła w obiektach użyteczności publicznej na terenie Powiatu Bytowskiego"
więcej


Zdjęcie do:  Nowy plac zabaw i siłownia w Kramarzynach
Data: 16 wrzesień 2019
W minioną sobotę (14.09) przekazaliśmy mieszkańcom Kramarzyn, tym mniejszym plac zabaw a starszym siłownię. Nowy plac zabaw zastąpi stary, który był wykonany z elementów drewnianych i się zużył. Nowy jest z bardziej trwałych materiałów więc powinien służyć znacznie dłużej, jest bezpieczniejszy, ogrodzony a wokół głównego zestawu do zabawy jest miękka tartanowa nawierzchnia.
więcej


Zdjęcie do:  Piłkarki z Feniksa Kramarzyny w Rosji
Data: 11 wrzesień 2019
VIII Mistrzostwa Strefy Przygranicznej w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców 2019
więcej


Zdjęcie do:  Dożynki Gminy Tuchomie - 2019
Data: 9 wrzesień 2019
Żniwa w tym roku rozpoczęły się bardzo wcześnie, wszyscy rolnicy przed dożynkami zebrali zboża. Plony były dobre, lepsze niż w ubiegłym roku, według ODR wyniosły średnio 3 tony zboża z hektara.
więcej


Zdjęcie do:  Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Tuchomiu
Data: 9 wrzesień 2019
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłasza nabór wniosków w ramach Programu „Centra opiekuńczo-mieszkalne”
więcej


Zdjęcie do:  Orlen Lang Team Race
Data: 6 wrzesień 2019
W niedzielę 8 września w Bytowie zostanie rozegrany ORLEN Lang Team Race - kolarski wyścig dla amatorów trasami Czesława Langa o Puchar Burmistrza Bytowa. Do wyboru są dwa dystansie – Maxi (104 km) oraz Mini (42 km). Wszyscy chętni mogą wziąć udział w Paradzie Rowerowej.
więcej


Zdjęcie do:  PSZOK chwilowo nieczynny
Data: 3 wrzesień 2019
Informujemy, iż w związku z trwającą przebudową ul. Słonecznej w Tuchomiu, dnia 04.09.2019 r. (środa) dojazd do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych będzie niemożliwy.
więcej


Zdjęcie do:  Planowane inwestycje drogowe
Data: 2 wrzesień 2019
Gmina Tuchomie złożyła w ramach ogłoszonego przez Wojewodę Pomorskiego naboru wniosków z Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2020 trzy wnioski o dofinansowanie:
więcej


Zdjęcie do:  Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
Data: 2 wrzesień 2019
Drodzy uczniowie, Szanowni nauczyciele, pracownicy oświaty i rodzice.

Wakacje szybko minęły, mamy nadzieję, że dobrze wypoczęliście, więc liczymy, że z dużą energią przystąpicie do nauki i pracy.
więcej


Zdjęcie do:  80. rocznica wybuchu II wojny światowej
Data: 1 wrzesień 2019
Choć mija już 80 lat od wybuchu II wojny światowej, wciąż budzi ona wiele emocji. Jej wstrząsające wydarzenia zapisały się na kartach historii nie tylko państwa polskiego.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij