Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 18 kwiecień 2018
Informuję, że firma EUROSOLUTIONS z siedzibą w Chodzieży realizuje na terenie powiatu bytowskiego, lęborskiego, człuchowskiego, słupskiego w ramach środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 projekt pn "Na Fali".
Projekt skierowany jest do osób w wieku 30 lat i więcej, bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy, pozostających bez zatrudnienia oraz biernych zawodowo.

W ramach projektu realizowane są bezpłatne kursy zawodowe (wypłacane są również stypendium szkoleniowe w kwocie do 1064,00 zł + ZUS)
  • Pracownik ds. rachunkowości i księgowości
  • Specjalista ds. obsługi programów biurowych w administracji (obsługa programów biurowych na poziomie kwalifikacji ECDL BASE)
  • Magazynier z obsługą wózków widłowych
  • Ochrona osób i mienia
  • Operator koparko - ładowarki
  • Spawacz
  • Kierowca kat. C+E
oraz inne w zależności od indywidualnych predyspozycji!

Szczegóły w załaczniku.

Pliki do pobrania:
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij