Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 27 kwiecień 2018
Wójt Gminy Tuchomie podpisał umowy na modernizację i remont dróg gminnych.
W ramach podpisanych umów wykonane zostaną nawierzchnie na odcinkach dróg:
  1. Tuchomie - Masłowice Tuchomskie – remont istniejącej nawierzchni asfaltowej na długości ok. 900 mb, polegający na wyprofilowaniu i ułożeniu nawierzchni mineralno-bitumicznej.
  2. Modrzejewo – remont istniejącej nawierzchni asfaltowej na długości ok. 68 mb, polegający na wyprofilowaniu oraz ułożeniu nawierzchni mineralno-bitumicznej
  3. Nowe Huty – remont istniejącej nawierzchni asfaltowej na długości ok. 85 mb, polegający na sfrezowaniu istniejącej nawierzchni oraz ułożeniu nawierzchni mineralno-bitumicznej.
Wykonawca:
Firma LEMAR
Wartość inwestycji – 158.963,76 zł
Termin wykonania – 16.07.2018 r.
 
  1. Piaszno - remont istniejącej nawierzchni asfaltowej na długości ok. 1142 mb, polegający na sfrezowaniu istniejącej nawierzchni oraz ułożeniu nawierzchni mineralno-bitumicznej.
Wykonawca:
Pol-Dróg Drawsko Pomorskie S.A.
Wartość inwestycji – 118.662,87 zł zł
Termin wykonania – 16.07.2018 r.

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij