Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 27 kwiecień 2018
Na początku maja obchodzimy w Naszej Ojczyźnie wiele ważnych świąt oraz rocznic związanych z wydarzeniami jakie w tych dniach, na przestrzeni dziejów, miały miejsce w naszym kraju oraz w Europie.
1 maja:
  • rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej.
  • Międzynarodowe Święto Pracy.
2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
3 maja – Święto Konstytucji 3 Maja.
4 maja – Międzynarodowe Święto Strażaków, obchodzone w dniu wspomnienia Świętego Floriana.
5 / 9 maja – Dzień Europy - święto europejskich państw.
 
Na nadchodzący czas majowych świąt życzymy Państwu wielu patriotycznych przeżyć.  Ojczyznę ma się tylko jedną, trzeba zawsze ją szanować i o nią dbać. Pamiętajmy o tym w szczególnym roku 2018, w którym obchodzić będziemy stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Ten świąteczny okres uczcijmy wywieszając na naszych posesjach flagi narodowe.

Życzymy Państwu wielu miłych chwil spędzonych, w tym świątecznym czasie, w gronie rodziny i przyjaciół. Zapraszamy również do udziału w organizowanych na terenie gminy imprezach.

 Gminy Wójt
Jerzy Lewi Kiedrowski

Przewodniczący Rady 
Wiesław Bezhubka 


Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij