Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 8 maj 2018
Tegoroczne obchody Dnia Strażaka przypadły w szczególnym dla naszego kraju czasie - obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, co czyni tę uroczystość jeszcze bardziej dostojną.
Stan naszej infrastruktury dzięki termomodernizacji wszystkich remiz OSP oraz sukcesywna wymiana sprzętu ratowniczo-gaśniczego pozwala czuć się nam bezpiecznie. W gminie Tuchomie mamy, aż 532 strażaków ochotników, którzy cały czas podnoszą swoje kwalifikacje.

Dziękuję wszystkim strażakom za Waszą społeczną służbę oraz życzę wszystkim dużo zdrowia, bezpiecznych wyjazdów i powrotów z akcji.

Wójt Gminy Tuchomie
Jerzy Lewi Kiedrowski

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij