Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Herb gminy
Przedstawia rycerza w posrebrzanej zbroi w pozycji stojącej. W prawej ręce trzyma miecz, w lewej tarczę mającą kształt zbliżony do trójkąta. Na głowie ma hełm zakończony małym krzyżykiem. Cała postać uwieczniona jest na tarczy, której połowa lewa jest zielona, a prawa niebieska. Barwa zielona oznacza roślinność natomiast niebieska wodę i powietrze.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 18 maj 2018
W dn. 12 maja 2018 r. w Szemudzie odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka. W uroczystości udział wziął m.in. Wójt Gminy Tuchomie dh Jerzy Lewi Kiedrowski, który został odznaczony najwyższym strażackim odznaczeniem nadawanym przez Prezydium Zarządu Głównego Związku OSP RP, tj. Złotym Znakiem Związku OSP RP. Serdecznie gratulujemy.
W dn. 17 maja 2018 r., w Bytowie odbyły się wspólne (PSP i OSP) Powiatowe Obchody Dnia Strażaka z udziałem ochotników z naszej gminy. Obchody rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele pw. Św. Katarzyny w Bytowie. Następnie odbył się uroczysty apel na bytowskim rynku. W uroczystościach udział wzięli m.in. przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych z terenu powiatu bytowskiego.

fot.
J. Kielas
W. Bezhubka

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij