Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 18 maj 2018
W dn. 12 maja 2018 r. w Szemudzie odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka. W uroczystości udział wziął m.in. Wójt Gminy Tuchomie dh Jerzy Lewi Kiedrowski, który został odznaczony najwyższym strażackim odznaczeniem nadawanym przez Prezydium Zarządu Głównego Związku OSP RP, tj. Złotym Znakiem Związku OSP RP. Serdecznie gratulujemy.
W dn. 17 maja 2018 r., w Bytowie odbyły się wspólne (PSP i OSP) Powiatowe Obchody Dnia Strażaka z udziałem ochotników z naszej gminy. Obchody rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele pw. Św. Katarzyny w Bytowie. Następnie odbył się uroczysty apel na bytowskim rynku. W uroczystościach udział wzięli m.in. przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych z terenu powiatu bytowskiego.

fot.
J. Kielas
W. Bezhubka

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij