Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Herb gminy
Przedstawia rycerza w posrebrzanej zbroi w pozycji stojącej. W prawej ręce trzyma miecz, w lewej tarczę mającą kształt zbliżony do trójkąta. Na głowie ma hełm zakończony małym krzyżykiem. Cała postać uwieczniona jest na tarczy, której połowa lewa jest zielona, a prawa niebieska. Barwa zielona oznacza roślinność natomiast niebieska wodę i powietrze.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 4 czerwiec 2018
Pierwszego czerwca oficjalnie otwarto boisko wielofunkcyjne w Ciemnie oraz dużą inwestycję powiatu polegającą na przebudowie most na Kamienicy wraz z dojazdami i poszerzeniem nawierzchni drogi na odcinku Tuchomie – Ciemno.
Przy boisku powstanie jeszcze plac zabaw oraz siłownia zewnętrzna co będzie dopełnieniem całej inwestycji.  Jest to 5 boisko wielofunkcyjne o sztucznej nawierzchni w naszej gminie.

Nawierzchnia tartanowa o wymiarach 19x30 m kosztowała 168.000,00 zł z czego 58% zostało sfinansowane ze środków Unii Europejskiej pozyskanych przez OSP Ciemno z PDS. Natomiast ogrodzenie, wyposażenie, zieleń i mała architektura to koszt 120.000,00 zł, który został w całości sfinansowany ze środków własnych gminy.

Gmina Tuchomie wsparła finansowo również wspomnianą wyżej inwestycję powiatu, dzięki czemu mamy praktycznie nowy most przez Kamienicę, kilometrowy odcinek drogi, która została całkowicie przebudowana oraz 2,5 km poszerzenia na odcinku Tuchomie – Ciemno.

W obecnej kadencji Gmina Tuchomie wsparła Powiat Bytowski w budowie prawie 40 km dróg – kwotą 2,5 mln zł., z czego ostania inwestycja w Ciemnie kosztowała nas 600.000,00 zł.

Dzięki takiej współpracy mamy najlepsze drogi asfaltowa w powiecie, a do pełni szczęścia w przypadku Ciemna potrzebna jest jeszcze nowa nawierzchnia na całej szerokości  na odcinku Tuchomie – Ciemno.  

Pliki do pobrania:
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij