Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 19 czerwiec 2018
Informacja w sprawie wyniku naboru na partnera do wspólnej realizacji projektu w ramach Działania 5.3 „Opieka nad dziećmi do lat 3” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.
Informujemy, że w wyniku naboru na partnera do wspólnej realizacji projektu w ramach Działania 5.3 „Opieka nad dziećmi do lat 3” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, wybrano Fundację Kaszubskie Słoneczniki, z siedzibą w Słupsku, al. Henryka Sienkiewicza 19.

Pliki do pobrania:
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij