Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 19 czerwiec 2018
Informacja w sprawie wyniku naboru na partnera do wspólnej realizacji projektu w ramach Działania 5.3 „Opieka nad dziećmi do lat 3” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.
Informujemy, że w wyniku naboru na partnera do wspólnej realizacji projektu w ramach Działania 5.3 „Opieka nad dziećmi do lat 3” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, wybrano Fundację Kaszubskie Słoneczniki, z siedzibą w Słupsku, al. Henryka Sienkiewicza 19.

Pliki do pobrania:
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij