Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 27 sierpień 2018
Wójt Gminy Tuchomie podpisał umowę z Wojewodą Pomorskim na dofinansowanie budowy ulic Widokowej i Tarasowej w Tuchomiu. Wysokość dofinansowania to 470.000,00 zł.
Na powyższe zadanie został już również rozstrzygnięty przetarg, wpłynęła tylko jedna oferta firmy ROMAN JERECZEK Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjno-Usługowo-Handlowe na kwotę 1.199.000,00 zł.

Planowane drogi zostaną gruntownie i kompleksowo przebudowane, powstanie nawierzchnia asfaltowa o szerokości 5m, kanalizacja deszczową, oświetlenie solarne oraz chodniki o szerokości 1,5 m oddzielone od jezdni pasem zieleni.

Wkład Gminy Tuchomie to 729.000,00 zł
Planowany termin realizacji to 30.11.2018 r.

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij