Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 4 wrzesień 2018
Dnia 01.09.2018 r w Centrum Międzynarodowych Spotkań odbył się pierwszy Piknik Senioralny „SREBRNY PIKNIK”, zorganizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020(RPO WP 2014-2020) współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Uczestnicy pikniku mogli skorzystać z porad dietetyka, zabiegów kosmetycznych dłoni, badania poziomu cukru, pomiaru ciśnienia. Można było własnoręcznie upleść koszyk, oraz wymalować swoje wzory na talerzach.

W ramach projektu uczestnicy mają dostęp do zdalnych usług opiekuńczych, szkoleń i warsztatów z zakresu pielęgnacji i profilaktyki, korzystanie z telefonicznego poradnictwa senioralnego, rehabilitacji domowej, wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego.

Piknik był jednym z zadań realizowanych w ramach projektu „Srebrna Sieć”,

Organizatorem  pikniku był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej  w Tuchomiu.

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij