Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 21 wrzesień 2018
W czwartek (20.09.2018 r.) w Miastku odbyło się podsumowanie wspólnego projektu pn. "Modernizacja oświetlenia zewnętrznego na energooszczędne w ciągach komunikacyjnych i ogólnodostępnych przestrzeniach publicznych na terenie gmin Miastko i Tuchomie".
W ramach niniejszej inwestycji zmodernizowaliśmy całe nasze oświetlenie uliczne (404 lampy) stosując energooszczędne oprawy LED.
 
Dzięki tej inwestycji obniżymy koszty związane z oświetleniem o 40%, dzięki czemu wkład własny Gminy Tuchomie zwróci się po 1,5 roku.

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij