Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 25 wrzesień 2018
W niedzielę 23 września na stadionie w Gniewinie odbyły się zawody sportowo-pożarnicze ochotniczych straży pożarnych województwa pomorskiego.
Wystartowało w nich 28 najlepszych drużyn z powiatów. W kategorii męskiej powiat bytowski reprezentowała naszą jednostka OSP Trzebiatkowa.

Drużyny rywalizowały w trzech kategoriach: musztra, sztafeta pożarnicza 7x50 z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe. Nasza jednostka z musztry uzyskała 19 pkt na 20 możliwych. Po dobrym biegu sztafetowym zajmowała 5 miejsce z minimalną stratą do prowadzących, jednak błąd w ćwiczeniu bojowym sprawił ze ostatecznie jednostka zajęła 12 miejsce.

Gratulujemy

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij