Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 31 październik 2018
Informacja dot. uroczystości na cmentarzach, na terenie gminy Tuchomie, w dn. 1 listopada 2018 r. – uroczystość Wszystkich Świętych:
godz. 10.00 – msza święta na cmentarzu w Trzebiatkowej;
godz. 12.00 – msza święta w kościele św. Wojciecha w Tuchomiu, bezpośrednio po mszy nabożeństwo na cmentarzu w Tuchomiu;
godz. 12.30 – msza święta na cmentarzu w Kramarzynach;
godz. 15.00 – nabożeństwo na cmentarzu w Masłowiczkach;
godz. 15.00 – nabożeństwo na cmentarzu w Piasznie.

W dniu 1 listopada 2018 r. parafie organizują zbiórkę do puszek na utrzymanie cmentarzy (m.in. na wywóz śmieci).

Zachęcamy również do odwiedzenia cmentarzy poewangelickich znajdujących się na terenie naszej gminy, aby oddać wyraz pamięci dawnym mieszkańcom tych terenów. Cmentarze takie znajdują się w miejscowościach: Ciemno, Kramarzyny, Masłowice Trzebiatkowskie, Modrzejewo, Piaszno, Tuchomko, Tągowie, Tuchomie, Trzebiatkowa.

W dniu 1 listopada 2018 r. nie planuje się zmian w organizacji ruchu na drogach przylegających do cmentarzy. Korzystać można z ogólnodostępnych miejsc parkingowych. Na cmentarzu w Tuchomiu zostanie ustawiony ToiToi.

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij