Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Bezpieczna ZIMA


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zima jest szczególną porą roku, jednakże zimowa aura niesie ze sobą wiele zagrożeń. Zagrożenia z nią związane, jak np. długotrwałe, intensywne opady śniegu, ujemne temperatury, przenikliwy wiatr i duża wilgotność niosą za sobą wiele negatywnych skutków dla ludzi i zwierząt. Co roku z wychłodzenie umiera kilkadziesiąt osób. Dlatego reagujmy, gdy mamy informację o osobach nocujących w nieogrzewanych altankach, pustostanach, czy innych miejscach, które nie zapewniają bezpiecznego schronienia. Nie przechodźmy obojętnie obok śpiących na przystankach, zadbajmy także o starszych sąsiadów, którzy podczas zimowych dni mogą potrzebować naszej pomocy.  Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112 czy na policję 997, który może uratować komuż życie.

W naszej gminie są przygotowane dwa mieszkania socjalne, w których osoby potrzebujące pomocy mogą się ogrzać i przenocować w mroźne dni. Osoby zainteresowane mogą uzyskać pomoc pod nr telefonu: 59 821 50 49.
 
Jednocześnie przypominamy, iż na właścicielach, zarządcach i administratorach budynków spoczywa obowiązek usuwania zalegającego na dachach śniegu i lodu.

Zachęcamy do zapoznania się z broszurami dotyczącymi bezpieczeństwa w okresie zimowym, opublikowanymi przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. 

Pliki do pobrania:
Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij