Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Herb gminy
Przedstawia rycerza w posrebrzanej zbroi w pozycji stojącej. W prawej ręce trzyma miecz, w lewej tarczę mającą kształt zbliżony do trójkąta. Na głowie ma hełm zakończony małym krzyżykiem. Cała postać uwieczniona jest na tarczy, której połowa lewa jest zielona, a prawa niebieska. Barwa zielona oznacza roślinność natomiast niebieska wodę i powietrze.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 16 listopad 2018
Automobilklub Koszaliński zaprasza na 4. edycję rajdu samochodowego Bytowska Gonitwa stanowiącego 5. rundę Ogólnopolskiego Cyklu Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej.
Już w najbliższy weekend po raz czwarty spotkamy się na przyjaznej rajdom ziemi bytowskiej. We współpracy z lokalnymi samorządami i służbami  organizatorzy  przygotowali całkowicie nową trasę rajdu w pięknej, kaszubskiej scenerii. Malownicze tereny oraz nieprzewidywalna o tej porze roku pogoda zapowiadają, najbardziej wymagającą rundę mistrzostw.
 
Rajd rozpoczyna się już tradycyjnie od widowiskowego prologu ulicami centrum Bytowa. Prezentacja załóg zaplanowana jest na godz.18:30 na placu kard. Stefana Wyszyńskiego. Kultowy, sobotni oes rozpocznie się o godz.19:00 przy ul. Dworcowej i Drzymały, gdzie zawodnicy przemierzą go po ciemku, a w użyciu będą efektowne "elektrownie" zamontowane na maskach rajdówek.

Niedzielny poranek rozpocznie się na Pl. Krofeya, gdzie zlokalizowany będzie park serwisowy. Stąd załogi wyruszą na drogi powiatu bytowskiego na trzy odcinki specjalne. Jeden z odcinków specjalnych rajdu przebiegać będzie przez teren GMINY TUCHOMIE, a dokładnie miejscowość MODRZEJEWO.
 
Podczas tegorocznej edycji "gonitwy" rozstrzygną się losy tytułów mistrzowskich zarówno w klasyfikacji generalnej jak i poszczególnych klasach, co zapowiada wyjątkowo liczną i silną obsadę rajdu. Być może w punktacji zechcą "namieszać" lokalni kierowcy oraz przyjeżdżający często do Bytowa "Goście", którzy nie startują w pełnym cyklu RMPZ. Na pewno nie zabraknie emocji także podczas czwartej edycji bytowskiego święta wszystkich pasjonatów motorsportu.

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij