Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 31 marzec 2017
Gmina Tuchomie informuje, że w ramach konkursu Czyste Powietrze Pomorza (edycja 2017) istnieje możliwość dofinansowania inwestycji polegających na modernizacji źródeł ciepła, czyli likwidacji kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym,  lub źródłami ciepła wykorzystującymi odnawialne źródła energii (tj. kotły na biomasę lub pompy ciepła).
Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z poniższymi materiałami informacyjnymi oraz wypełnienie i złożenie do Urzędu Gminy Tuchomie, w terminie do 21 kwietnia 2017 r., deklaracji o woli uczestnictwa w konkursie, wraz z niezbędnymi załącznikami.
Deklaracje dostępne są również u sołtysów.

Pliki do pobrania:
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij