Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 31 marzec 2017
Gmina Tuchomie informuje, że w ramach konkursu Czyste Powietrze Pomorza (edycja 2017) istnieje możliwość dofinansowania inwestycji polegających na modernizacji źródeł ciepła, czyli likwidacji kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym,  lub źródłami ciepła wykorzystującymi odnawialne źródła energii (tj. kotły na biomasę lub pompy ciepła).
Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z poniższymi materiałami informacyjnymi oraz wypełnienie i złożenie do Urzędu Gminy Tuchomie, w terminie do 21 kwietnia 2017 r., deklaracji o woli uczestnictwa w konkursie, wraz z niezbędnymi załącznikami.
Deklaracje dostępne są również u sołtysów.

Pliki do pobrania:
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij