Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 4 październik 2017
Gmina Tuchomie prowadzi nabór osób na darmowe warsztaty dotyczące zakładania i pielęgnacji przydomowych kompostowników.
Warsztaty składają się z dwóch części, teoretycznej i praktycznej. W części praktycznej przedstawiony zostanie prawidłowy sposób wykonania kompostownika u jednej z osób uczestniczącej w szkoleniu. Dodatkowo każdy uczestnik otrzyma zestaw naturalnych preparatów do przyspieszania procesu kompostowania.

Planowany termin warsztatów przewidziany jest na dzień 16.10.2017 r. w godzinach od 9:00 do 15:00. (termin oraz godziny warsztatów mogą ulec zmianie).

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zgłaszania chęci uczestnictwa w warsztatach pod numerem telefonu 59 821 50 55 lub osobiście w pokoju numer 11 w Urzędzie Gminy do dnia 10.10.2017 r.

Pliki do pobrania:
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij