Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 4 październik 2017
Gmina Tuchomie prowadzi nabór osób na darmowe warsztaty dotyczące zakładania i pielęgnacji przydomowych kompostowników.
Warsztaty składają się z dwóch części, teoretycznej i praktycznej. W części praktycznej przedstawiony zostanie prawidłowy sposób wykonania kompostownika u jednej z osób uczestniczącej w szkoleniu. Dodatkowo każdy uczestnik otrzyma zestaw naturalnych preparatów do przyspieszania procesu kompostowania.

Planowany termin warsztatów przewidziany jest na dzień 16.10.2017 r. w godzinach od 9:00 do 15:00. (termin oraz godziny warsztatów mogą ulec zmianie).

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zgłaszania chęci uczestnictwa w warsztatach pod numerem telefonu 59 821 50 55 lub osobiście w pokoju numer 11 w Urzędzie Gminy do dnia 10.10.2017 r.

Pliki do pobrania:
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij