Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 9 lipiec 2019
Wybrano wykonawców inwestycji, które w najbliższym czasie będą realizowane w Kramarzynach.
  1. Ulica Łąkowa w Kramarzynach - w ramach inwestycji powstanie 450 mb asfaltu, który wykona firma Pol-Dróg Drawsko Pomorskie S.A. Wartość zadania to 259.000,00 zł, planowany termin realizacji do 11.10.2019 r.
  2. ​Otwarta strefa aktywności (OSA) - w ramach inwestycji powstanie plac zabaw oraz siłownia zewnętrzna przy szkole w Kramarzynach. Zadanie wykona firma UNION INVEST Sp. z o.o. z Lipusza. Wartość inwestycji to 135.000,00 zł. Planowany termin realizacji do 20.09.2019 r. (Wykonawca został wyłoniony w drugim przetargu, koszty wyższe o 38.000,00 zł od planowanych)

Pliki do pobrania:
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij