Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 11 marzec 2023
Z okazji Dnia Sołtysa wszystkim sołtysom oraz członkom rad sołeckich serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i trud wkładany w codzienną pracę na rzecz mieszkańców.
Dzień Sołtysa to najlepszy moment, by podkreślić, że to właśnie Państwo jesteście najbliżej ludzi, najlepiej znacie ich codzienne sprawy i problemy. To dzięki Państwa aktywności, zaangażowaniu i umiejętności integrowania lokalnej społeczności podejmowane są działania oraz inicjatywy, które wpływają na rozwój sołectw, dla dobra ich mieszkańców. Z okazji dzisiejszego święta życzymy Państwu realizacji wszystkich, nawet tych najambitniejszych, planów i zamierzeń. Niech Państwa społeczna praca będzie źródłem satysfakcji i uznania. Wszystkim Państwu życzymy także wiele zdrowia i wszystkiego dobrego w życiu osobistym.

Jerzy Lewi Kiedrowski
Wójt Gminy Tuchomie

Wiesław Bezhubka
Przewodniczący Rady Gminy

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij