Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 16 maj 2019
Wybory do Parlamentu Europejskiego w Polsce odbędą się 26 maja 2019 r. Każdy, kto najpóźniej w dniu wyborów ukończył 18 lat, ma prawo głosować. Przy spełnieniu określonych warunków można również głosować będąc poza granicami kraju.
Jeśli wyjeżdżasz, a chciałbyś wziąć udział w głosowaniu możesz otrzymać zaświadczenie o prawie do głosowania. Dzięki zaświadczeniu możesz zagłosować w dowolnym obwodzie na terenie kraju i za granicą.

Zaświadczenie o prawie do glosowania możesz odebrać osobiście albo przez upoważniona na piśmie osobę. Wypełniony wniosek można złożyć osobiście, faksem lub drogą elektroniczną. Zaświadczenia o prawie do głosowania wydawane są do dnia 24 maja 2019 r. w godzinach pracy Urzędu.
Fax: 598215056
Email: biuro@tuchomie.pl

Dopisanie do spisu wyborców.

Jeśli będziesz w dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego 26 maja 2019 r. w Gminie Tuchomie i chciałbyś zagłosować dopisz się do spisu wyborców. Dopisanie do spisu wyborców jest wpisem jednorazowym (do najbliższych wyborów).

Wniosek musisz złożyć najpóźniej 21 maja 2019 r. na piśmie – musi on zostać doręczony do Urzędu w oryginale – pokój nr 10.

Osoba do kontaktu:
Robert Żmuda Trzebiatowski Tel. 598215044

Pliki do pobrania:
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij