Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 16 maj 2019
Wybory do Parlamentu Europejskiego w Polsce odbędą się 26 maja 2019 r. Każdy, kto najpóźniej w dniu wyborów ukończył 18 lat, ma prawo głosować. Przy spełnieniu określonych warunków można również głosować będąc poza granicami kraju.
Jeśli wyjeżdżasz, a chciałbyś wziąć udział w głosowaniu możesz otrzymać zaświadczenie o prawie do głosowania. Dzięki zaświadczeniu możesz zagłosować w dowolnym obwodzie na terenie kraju i za granicą.

Zaświadczenie o prawie do glosowania możesz odebrać osobiście albo przez upoważniona na piśmie osobę. Wypełniony wniosek można złożyć osobiście, faksem lub drogą elektroniczną. Zaświadczenia o prawie do głosowania wydawane są do dnia 24 maja 2019 r. w godzinach pracy Urzędu.
Fax: 598215056
Email: biuro@tuchomie.pl

Dopisanie do spisu wyborców.

Jeśli będziesz w dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego 26 maja 2019 r. w Gminie Tuchomie i chciałbyś zagłosować dopisz się do spisu wyborców. Dopisanie do spisu wyborców jest wpisem jednorazowym (do najbliższych wyborów).

Wniosek musisz złożyć najpóźniej 21 maja 2019 r. na piśmie – musi on zostać doręczony do Urzędu w oryginale – pokój nr 10.

Osoba do kontaktu:
Robert Żmuda Trzebiatowski Tel. 598215044

Pliki do pobrania:
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij