Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 8 sierpień 2017
Serdeczne gratulacje z okazji jubileuszu 70-lecia OSP Tągowie.
To już od siedemdziesięciu lat kolejne pokolenia strażaków ochotników z Tągowia niosą pomoc swoim sąsiadom ratując życie i mienie. Serdecznie dziękuję za tą społeczną, pełną poświęcenia służbę.

W ciągu minionych 70 lat straż ochotnicza stała się bardziej profesjonalna. Każdy ochotnik uczestniczący w akcjach ratunkowych musi przejść odpowiednie szkolenie. Straż zmieniła się znacząco pod względem sprzętowym, który dziś jest zdecydowanie bardziej wydajny i efektywny.

Bieżący rok jest bardzo bogaty dla naszych gminnych jednostek. Realizowana jest termomodernizacja siedmiu remiz, które po zakończeniu będą jak nowe i zdecydowanie poprawi się ich standard, ponieważ będą ogrzewane w sposób ekologiczny poprzez zastosowanie pomp ciepła. Dotyczy to m.in. remizy w Tągowiu.

Jestem przekonany, że OSP w Tągowiu dalej będzie się rozwijać, szkolić oraz doposażać, zapewniając pomoc i bezpieczeństwo mieszkańcom.

Życzę samych sukcesów, wiele zdrowia, wytrwałości oraz następnych pięknych jubileuszy. 

 
Jerzy Lewi Kiedrowski
Wójt Gminy Tuchomie

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij