Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 8 sierpień 2017
Serdeczne gratulacje z okazji jubileuszu 70-lecia OSP Tągowie.
To już od siedemdziesięciu lat kolejne pokolenia strażaków ochotników z Tągowia niosą pomoc swoim sąsiadom ratując życie i mienie. Serdecznie dziękuję za tą społeczną, pełną poświęcenia służbę.

W ciągu minionych 70 lat straż ochotnicza stała się bardziej profesjonalna. Każdy ochotnik uczestniczący w akcjach ratunkowych musi przejść odpowiednie szkolenie. Straż zmieniła się znacząco pod względem sprzętowym, który dziś jest zdecydowanie bardziej wydajny i efektywny.

Bieżący rok jest bardzo bogaty dla naszych gminnych jednostek. Realizowana jest termomodernizacja siedmiu remiz, które po zakończeniu będą jak nowe i zdecydowanie poprawi się ich standard, ponieważ będą ogrzewane w sposób ekologiczny poprzez zastosowanie pomp ciepła. Dotyczy to m.in. remizy w Tągowiu.

Jestem przekonany, że OSP w Tągowiu dalej będzie się rozwijać, szkolić oraz doposażać, zapewniając pomoc i bezpieczeństwo mieszkańcom.

Życzę samych sukcesów, wiele zdrowia, wytrwałości oraz następnych pięknych jubileuszy. 

 
Jerzy Lewi Kiedrowski
Wójt Gminy Tuchomie

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij