Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Herb gminy
Przedstawia rycerza w posrebrzanej zbroi w pozycji stojącej. W prawej ręce trzyma miecz, w lewej tarczę mającą kształt zbliżony do trójkąta. Na głowie ma hełm zakończony małym krzyżykiem. Cała postać uwieczniona jest na tarczy, której połowa lewa jest zielona, a prawa niebieska. Barwa zielona oznacza roślinność natomiast niebieska wodę i powietrze.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 8 sierpień 2017
Serdeczne gratulacje z okazji jubileuszu 70-lecia OSP Tągowie.
To już od siedemdziesięciu lat kolejne pokolenia strażaków ochotników z Tągowia niosą pomoc swoim sąsiadom ratując życie i mienie. Serdecznie dziękuję za tą społeczną, pełną poświęcenia służbę.

W ciągu minionych 70 lat straż ochotnicza stała się bardziej profesjonalna. Każdy ochotnik uczestniczący w akcjach ratunkowych musi przejść odpowiednie szkolenie. Straż zmieniła się znacząco pod względem sprzętowym, który dziś jest zdecydowanie bardziej wydajny i efektywny.

Bieżący rok jest bardzo bogaty dla naszych gminnych jednostek. Realizowana jest termomodernizacja siedmiu remiz, które po zakończeniu będą jak nowe i zdecydowanie poprawi się ich standard, ponieważ będą ogrzewane w sposób ekologiczny poprzez zastosowanie pomp ciepła. Dotyczy to m.in. remizy w Tągowiu.

Jestem przekonany, że OSP w Tągowiu dalej będzie się rozwijać, szkolić oraz doposażać, zapewniając pomoc i bezpieczeństwo mieszkańcom.

Życzę samych sukcesów, wiele zdrowia, wytrwałości oraz następnych pięknych jubileuszy. 

 
Jerzy Lewi Kiedrowski
Wójt Gminy Tuchomie

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij