Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 20 grudzień 2017
Już po raz szesnasty Gmina Tuchomie wydała kalendarze gminne. Tym razem ich tematyka to wydarzenia roku 2017. Staraliśmy się aby w kalendarzu pokazać jak najwięcej uroczystości i imprez, które odbyły się w naszej gminie w mijającym roku. Było ich jednak tak wiele, że z pewnością nie wszystkie udało się zmieścić.
Mamy nadzieję, że zarówno tematyka jak również forma kalendarza przypadną Państwu do gustu.

Część sołtysów zadeklarowała dostarczenie kalendarzy mieszkańcom. Mieszkańcy miejscowości, do których z kalendarzem sołtysi jednak nie dotrą, będą mogli odebrać je osobiście w Urzędzie Gminy w Tuchomiu, pokój nr 6, codziennie w godzinach pracy urzędu, począwszy od 27 grudnia 2017 r.

Nakład kalendarzy wnoszący 1000 szt. wystarczy aby kalendarz trafił do każdego domu w naszej gminie, pod warunkiem jednak, że będzie to 1 szt. kalendarza. W innym przypadku kalendarzy po prostu zabraknie. Prosimy zatem aby nie zabierać dla siebie więcej niż jednego kalendarza, mając na uwadze, że Państwa sąsiad również chciałby taki kalendarz otrzymać.

Życzymy aby czas Nowego Roku 2018, odmierzany kalendarzem gminnym, przyniósł Państwu same dobre chwile. 

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij