Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 15 czerwiec 2020
Dobra wiadomość dla części mieszkańców Trzebiatkowej (tzw. Tesmarówki). W przetargu dotyczącym budowy kanalizacji sanitarnej, najkorzystniejsza z złożonych ofert opiewa na kwotę 413 tys. zł, z czego 63% otrzymaliśmy dofinansowania z Unii Europejskiej z programu PROW.
Wykonane zostanie:
  • 549 m kolektora głównego o średnicy 200 mm;
  • 446 m kolektora tłocznego o średnicy 90 mm;
  • 388 m – przyłączy, ale tylko do granic działek właścicieli prywatnych (resztę przez prywatne działki, łącznie 109 m, wykonać muszą na swój koszt przyłączami.
  • jedna przepompownia zlokalizowana na działce gminnej obok budynku socjalnego.
Termin realizacji: 40 dni od podpisania umowy. Możliwość przyłączenia do kanalizacji będzie miało czternaście domostw (sześć w budynku socjalnym) i osiem prywatnych domów jednorodzinnych.

W załączniku wykaz złożonych ofert.

Pliki do pobrania:
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij