Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Kalendarz wydarzeń


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 26 styczeń 2023, 10:00
Miejsce: UG Tuchomie
Informujemy o posiedzeniu Komisji Potrzeb Społecznych Rady Gminy Tuchomie, które odbędzie się w dniu 26 stycznia 2023 roku (czwartek) o godzinie 10:00 w sali nr 1 Urzędu Gminy w Tuchomiu.

Proponowany porządek posiedzenia:
  1. Otwarcie posiedzenia.
  2. Działalność Gminnej Biblioteki Publicznej w Tuchomiu - spotkanie z nowym Dyrektorem Gminnej Biblioteki  Publicznej w Tuchomiu.
  3. Zmiany w uchwałach dotyczących dożywiania dzieci i młodzieży.
  4. Informacja na temat mieszkalnictwa socjalnego i  dalsze perspektywy, zadłużenia lokatorów.
  5. Informacja na temat rozstrzygniętych w 2023 roku konkursów na dotacje dla organizacji pozarządowych - krótkie charakterystyki.
  6. Sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez Gminę Tuchomie za rok 2022. 
  7. Sprawy bieżące – wnioski o środki zewnętrzne, wystąpienie o wyróżnienie najlepszego sportowca, informator na 2023 rok.
  8. Zamknięcie posiedzenia.
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij