Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Konsultacje społeczne


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 18 kwiecień 2018
Z przyjemnością informujemy, że rozpoczynamy kolejny etap konsultacji społecznych dot. opracowania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla działek nr 505/5, 505/6 i 475/2 położonych w Tuchomiu.
II etap obejmuje proces konsultacji społecznych 2 dokumentów planistycznych począwszy od opinii Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej a skończywszy na przedstawieniu Radzie Gminy projektu miejscowych planów do uchwalenia. Prace nad dwoma planami prowadzone są równolegle w okresie od marca do maja 2018 roku. 

Akcja informacyjna będzie odbywać się za pośrednictwem systemu powiadomień sms i/lub e-mail, dlatego też osoby zainteresowane powyższą tematyką a nie zadeklarowane do otrzymywania tą drogą informacji, zapraszamy do dokonania niezbędnych formalności, dostępnych na stronie www.tuchomie.pl

Na etapie zasięgania opinii Gmina Tuchomie będzie wykorzystywała istniejącą już zakładkę na stronie internetowej urzędu „Konsultacje Społeczne” połączonej z GIS-em partycypacyjnym, nową funkcjonalnością na Systemie Informacji Przestrzennej. Przy pomocy tych dwóch narzędzi możliwe jest zwizualizowanie przestrzenne miejsc objętych konsultacjami społecznymi i dające możliwość wypowiedzenia się co do propozycji planistycznych.

Na stronie SIP jest zaznaczone na mapie miejsce konsultacji społecznych, informacja o czasie ich trwania, o spotkaniach konsultacyjnych i możliwościach/sposobach wnoszenia ewentualnych uwag i opinii.

W ramach konsultacji społecznych ws. projektu planów miejscowych dla działek nr 505/5, 505/6 i 475/2 w Tuchomiu przeprowadzimy serię warsztatów informacyjnych nt. planowania przestrzennego i nauki obsługi GIS-u partycypacyjnego skierowanych do młodzieży szkolnej oraz seniorów.

Będziemy także do Państwa dyspozycji na targowisku lub parkingu przy Urzędzie Gminy w Tuchomiu, a o konkretnym terminie będziemy na bieżąco informować. Widocznym znakiem rozpoznawczym będzie nasz biało-czerwony namiot.

 Zapraszamy serdecznie do wyrażania opinii na ten temat.
 

Pliki do pobrania:
Formularz:
Państwa opinie
Wypełnij pola formularza:
(Pola oznaczone * są wymagane)
Osoba odpowiedzialna za konsultacje:
Agnieszka Wantoch Rekowska
59 821 50 42
Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij