Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Herb gminy
Przedstawia rycerza w posrebrzanej zbroi w pozycji stojącej. W prawej ręce trzyma miecz, w lewej tarczę mającą kształt zbliżony do trójkąta. Na głowie ma hełm zakończony małym krzyżykiem. Cała postać uwieczniona jest na tarczy, której połowa lewa jest zielona, a prawa niebieska. Barwa zielona oznacza roślinność natomiast niebieska wodę i powietrze.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 9 luty 2021
Od ponad roku na terenie Gminy Tuchomie działa czujnik monitorujący stan jakości powietrza. Urządzenie informuje o temperaturze powietrza, wilgotności, ciśnieniu, a także stężeniu pyłów zawieszonych - PM 2.5 i PM 10 odpowiadających za tzw. smog.
Wyniki można śledzić na stronie https://panel.syngeos.pl/ bądź korzystając z aplikacji Syngeos na telefon.

W ostatnim wydaniu Kuriera Bytowskiego (04.02.2021 r.) ukazał się artykuł podsumowujący jakość powietrza w największych miejscowościach powiatu bytowskiego. W zestawieniu skupiono się na wskaźniku PM10, który obrazuje poziom zawieszonych w powietrzu cząstek o wielkości do 10 mikrometrów. W tym tych pochodzących z procesów spalania.

Z niniejszego zestawienia wynika, iż w Tuchomiu mamy najczystsze powietrze w powiecie z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Jednocześnie apelujemy do wszystkich żeby jeszcze bardziej zwracać uwagę na to czym palimy w naszych piecach i systematycznie dostosowywać je do obowiązujących norm.

Osoby zainteresowane wymianą pieca mogą skorzystać z dofinansowania w ramach programu - Czyste Powietrze realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Gdańsku
 
Wspónie dbajmy środowiskowo!

Pliki do pobrania:
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij