Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 11 sierpień 2017
Młodzi piłkarze Arki Gdynia wraz z trenerami odwiedzili Wójta Gminy Tuchomie.
Przebywający w Tuchomiu na obozie piłkarskim juniorzy Arki Gdynia z rocznika 2008/2009 spotkali się dziś z panem Jerzym Lewi Kiedrowskim - Wójtem Gminy Tuchomie. 
W zorganizowanym w dniach od 6 do 12 sierpnia 2017 r. obozie uczestniczy 45 młodych piłkarzy z Gdyni oraz 5 osób ze sztabu szkoleniowego tego klubu. Zajęcia piłkarskie podczas obozu realizowane były na bosikach przy szkole, przy dawnym basenie oraz na orliku. Zakwaterowanie i wyżywienie zapewniło Centrum Międzynarodowych Spotkań.
Oprócz szkolenia młodzi piłkarze znaleźli też czas na zwiedzenie naszej gminy i uczestnictwo w imprezach.
Trwająca od dwóch lat współpraca gdyńskiego klubu z Myśliwcem Tuchomie przynosi bardzo wymierne efekty.
 

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij