Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 11 sierpień 2017
Młodzi piłkarze Arki Gdynia wraz z trenerami odwiedzili Wójta Gminy Tuchomie.
Przebywający w Tuchomiu na obozie piłkarskim juniorzy Arki Gdynia z rocznika 2008/2009 spotkali się dziś z panem Jerzym Lewi Kiedrowskim - Wójtem Gminy Tuchomie. 
W zorganizowanym w dniach od 6 do 12 sierpnia 2017 r. obozie uczestniczy 45 młodych piłkarzy z Gdyni oraz 5 osób ze sztabu szkoleniowego tego klubu. Zajęcia piłkarskie podczas obozu realizowane były na bosikach przy szkole, przy dawnym basenie oraz na orliku. Zakwaterowanie i wyżywienie zapewniło Centrum Międzynarodowych Spotkań.
Oprócz szkolenia młodzi piłkarze znaleźli też czas na zwiedzenie naszej gminy i uczestnictwo w imprezach.
Trwająca od dwóch lat współpraca gdyńskiego klubu z Myśliwcem Tuchomie przynosi bardzo wymierne efekty.
 

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij