Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 10 listopad 2017
W bieżącym roku obchodzimy dziewięćdziesiątą dziewiątą rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzisiaj okoliczności są jednak zupełnie inne niż w 1918 roku.
Dzięki członkostwu w Unii Europejskiej i NATO możemy się cieszyć stabilną sytuacją w naszym kraju. Powinniśmy to doceniać. Pamiętajmy, że ojczyznę ma się tylko jedną, i że trzeba zawsze ją szanować i o nią dbać. Przeżywajmy więc ten świąteczny dzień radośnie, wspólnie podczas uroczystości patriotycznych.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości życzymy mieszkańcom Gminy Tuchomie wszelkiej pomyślności, zdrowia i radości na co dzień. Jednocześnie zapraszamy Państwa do uczestnictwa w gminnych obchodach.

Wójt Gminy Tuchomie
Jerzy Lewi Kiedrowski

Przewodniczący Rady Gminy
Wiesław Bezhubka

Pliki do pobrania:
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij