Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 14 marzec 2017
W kwietniu br. planujemy dokonać, na terenach gminnych, nasadzeń drzew i krzewów. Na ten cel oraz na utrzymanie zieleni zabezpieczono ogółem w budżecie gminy ok. 70 tys. zł.
W związku z tym bardzo prosimy o zgłaszanie, w terminie do 31 marca br., propozycji terenów gminnych, gdzie chcieliby Państwo aby posadzone zostały drzewa lub krzewy. Prosimy także o wskazanie, w miarę możliwości, gatunków jakie chcieliby Państwo aby w konkretnych miejscach zostały nasadzone.

Zgłoszeń można dokonywać przekazując swoje propozycje:
- za pośrednictwem sołtysów;
- bezpośrednio do Urzędu Gminy w Tuchomiu, pok. Nr 11;
- pocztą elektroniczną na adres: p.trzebiatowski@tuchomie.pl.

W ubiegłym roku dokonaliśmy nasadzeń następujących gatunków drzew i krzewów: jabłoń purpurowa, śliwa purpurowa, czeremcha czerwona, śliwa kulista, jarząb pospolity, klon jawor, dąb, klon ginnala, jaśminowiec wonny, buk czerwony, głóg paul, irga, klon czerwony, klon wyb. jesionolistny, brzoza brodawkowata, bez, dreń żółty i czerwony, forsycja, tawuła, czereśnia dekoracyjna, lipa drobnolistna, wierzba, kasztan różowy, jarzębina biała.

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij