Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 29 styczeń 2018
Wójt Gminy Tuchomie podpisał umowę z firmą Usługi Budowlano-Ciesielskie "DOMEX" na wykonanie podjazdu dla wózków osób niepełnosprawnych i metek z wózkami przy Zespole Szkół w Tuchomiu. Prace będą obejmować również dostosowanie wyjścia ewakuacyjnego z przedszkola do potrzeb osób niepełnosprawnych. 
Roboty mają ruszyć od połowy lutego, a zakończenie planowane jest na koniec kwietnia br.

Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014-2020, w ramach projektu "Edukacja przedszkolna w Gminie Tuchomie"

Koszt inwestycji to 130.000,00 zł
z czego
Dofinansowanie to 94.000,00 zł  

Podczas prac budowlanych rodziców i dzieci prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Pliki do pobrania:
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij