Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 28 październik 2020
Tereny rekreacyjne w Tuchomku wzbogacone zostały o nową altanę. Budynek służył będzie mieszkańcom podczas spotkań w ramach organizowanych imprez sportowych i integracyjnych.
Realizacja możliwa była dzięki dofinansowaniu z PDS, które uzyskało Koło Gospodyń Wiejskich w Tuchomku, a także współpracy Gminy Tuchomie w zakresie przygotowania miejsca montażu altany.

Koszt inwestycji to 28.208,47 zł, z czego:
  • 25.000 zł - koszt wykonania altany (kwota w całości pochodząca z dofinansowania),
  • 2.808,47 zł dołożyła Gmina Tuchomie na przygotowanie placu z kostki rozbiórkowej o powierzchni 56 m2, zakup i montaż nowych obrzeży, wykonanie betonowych stóp pod słupy konstrukcji altany oraz ław betonowych do montażu ławek i stołów,
  • 1.400,00 zł - fundusz sołecki wsi Tuchomko na zakup i montaż rynien.
Altana wykonana i zamontowana została przez firmę Pana Przemysław Strzeleckiego z Tuchomka.

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij