Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 26 marzec 2021
W związku z gwałtownie narastającą trzecią falą epidemii koronawirusa SARS-CoV-2, zmuszeni jesteśmy do podjęcia działań ograniczających ryzyko zarażenia pracowników urzędu i mieszkańców korzystających z naszych usług.
Prosimy o zrozumienie dla podejmowanych działań. Staramy się, aby wprowadzone ograniczenia były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców gminy Tuchomie. Jako urząd będziemy załatwiać wszystkie, bez wyjątku, sprawy mieszkańców. Klientom banku umożliwiamy pełne korzystanie z jego usług. Zakładamy, że taka specjalna organizacja pracy potrwa przez najbliższe dwa tygodnie (do 9 kwietnia 2021 r.). Zgodnie z rządowymi założeniami ta data jest wskazywana jako czas, w którym kulminacja trzeciej fali epidemii powinna przeminąć.
 
Jednocześnie apelujemy o załatwianie wszystkich spraw z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość (telefonicznie, e-mail, e-puap, profil zaufany), a jeśli nie jest to możliwe, po uprzednim kontakcie telefonicznym z pracownikami urzędu.
Kontakt telefoniczny: 59 821 50 40 (sekretariat) e-mail: biuro@tuchomie.pl
 
Od poniedziałku, 29 marca 2021 r., w związku z trzecią falą epidemii koronawirusa sprawy w Urzędzie Gminy w Tuchomiu będzie można załatwiać w następujący sposób:
  1. Urząd Gminy w Tuchomiu będzie czynny w godzinach od 7.00 do 15.00 (bez zmian);
  2. klienci Urzędu Gminy i GOPS będą obsługiwani w godzinach od 7.00 do 15.00
    w tymczasowym punkcie obsługi klienta, zorganizowanym na parterze, przy bocznym wejściu do budynku urzędu. Osoby wchodząca do tymczasowego punktu obsługi klienta zobowiązane są do zakrycia ust i nosa, zgodnie z obwiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz dokonać dezynfekcji rąk;
  3. kasa Urzędu Gminy w Tuchomiu będzie czynna w godzinach od 7.30 do 14.30 w tymczasowym punkcie obsługi klienta, o którym mowa w pkt 2. W kasie będzie można dokonywać wyłącznie płatności bezgotówkowych;
  4. główne wejście do budynku Urzędu Gminy w Tuchomiu będzie dostępne wyłącznie dla klientów placówki Banku Spółdzielczego zlokalizowanego w budynku urzędu, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.00 do 14.00. Klienci banku mogą poruszać się po budynku Urzędu Gminy w Tuchomiu wyłącznie z zakrytymi ustami i nosem, zgodnie z obwiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz po dokonaniu dezynfekcji rąk przy wejściu do budynku urzędu, z zastrzeżeniem, że w budynku urzędu nie może przebywać jednocześnie więcej jak dwóch klientów banku;
  5. w przypadku uzasadnionej potrzeby, wejście do budynku (głównym wejściem) innych osób klienci banku, w godzinach od 7.00 do 15.00, jest to możliwe wyłącznie
    w asyście pracownika urzędu. Osoba wchodząca do budynku urzędu zobowiązana jest do zakrycia ust i nosa, zgodnie z obwiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz dokonać dezynfekcji rąk.

Pliki do pobrania:
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij