Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 18 czerwiec 2020
Od najbliższego poniedziałku (22 czerwca 2020 r.), do odwołania, Urząd Gminy w Tuchomiu, będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 15.00.
Zgodnie jednak z obowiązującymi przepisami klienci będą mogli poruszać się po budynku Urzędu Gminy w Tuchomiu wyłącznie z zakrytymi ustami i nosem oraz po dokonaniu dezynfekcji rąk odpowiednim środkiem przy wejściu do budynku urzędu (środek dezynfekujący zapewnia urząd).

Apelujemy o załatwianie jak największej liczby spraw z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość (telefonicznie, e-mail, e-puap, profil zaufany), a jeśli nie jest to możliwe, po uprzednim kontakcie telefonicznym z pracownikami urzędu.

Pliki do pobrania:
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij