Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 6 maj 2020
Informujemy, że od 11 maja 2020 r. (poniedziałek) otwarte zostaną:
  • przedszkole w Zespole Szkół w Tuchomiu;
  • przedszkole w Szkole Podstawowej w Kramarzynach;
  • Gminny Żłobek w Tuchomiu.
Obecnie trwają prace związane z przygotowaniem odpowiednich procedur dot. zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i wychowawcom, którzy będą sprawować opiekę nad dziećmi. Procedury te zamierzamy konsultować z sanepidem.

Jednocześnie w placówkach trwają prace przygotowawcze dostosowujące pomieszczenia przedszkoli i żłobka do obowiązujących wymagań sanitarnych związanych z przeciwdziałaniem epidemii koronawirusa.

Nauczyciele z przedszkoli i opiekunki z żłobka kontaktują z rodzicami dzieci celem ustalenia zasad uczestnictwa dzieci w zajęciach.

Jerzy Lewi Kiedrowski
Wójt Gminy Tuchomie

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij