Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 13 kwiecień 2017
Dnia 7.04.2017 r. w Parchowie odbył się kolejny Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - "Młodzież zapobiega pożarom", a przy okazji posiedzenie Zarządu Powiatowego ZOSP RP, gdzie postanowiono między innymi, iż zawody powiatowe drużyn OSP odbędą się 24 czerwca w Studzienicach w kategorii mieszanej.
Drużyna może składać się z samych chłopców, dziewcząt lub mieszana (10 do 15 lat). Ćwiczenie bojowe z użyciem motopompy pływającej, natomiast sztafeta wahadłowa zastąpiona będzie sztafetą okrężną a przeszkoda w postaci ściany wysokiej zostanie zastąpiona ścianą niższą, natomiast równoważnia tunelem.

Dokładny regulamin zostanie przesłany przed zawodami do każdej gminy.

Zawody strażackie na szeblu gminny odbędą się w Tuchomiu 17.06.2017 r.

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij