Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 24 luty 2020
Gmina Tuchomie otrzymała dofinansowanie z UE w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na modernizację infrastruktury wodno-kanalizacyjnej.
W dniu 13 lutego 2020 r. Zarząd Województwa Pomorskiego zatwierdził listę informującą o kolejności przysługiwania pomocy na operacje typu „Gospodarka wodno-ściekowa" w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Pomoc może być przyznana na realizację operacji, która uzyskała co najmniej 12 punktów. Tak określony warunek spełnia 23, spośród 30 podlegających ocenie projektów. Nasz projekt nalazł się na 12 miejscu.

Wartość całego projektu to 2.757.592,07 zł,
wysokość dofinansowania to 1.696.000,00 ,
wkład własny to 1.061.592,07 zł

Realizacja inwestycji planowana jest jesienią 2020 r.

Pliki do pobrania:
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij