Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 10 listopad 2017
Informujemy, iż w wyniku rozstrzygnięcia konkursu przez Zarząd Województwa Pomorskiego uchwałą nr 1160/278/2017 z dnia 26 października 2017 roku projekt pn. „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Szlak Górnej Słupi” został wybrany do dofinansowania
Projekt został przygotowany w partnerstwie z gminami Sulęczyno, Czarna Dąbrówka, Sierakowice, Parchowo, Kołczygłowy oraz partnerem prywatnym.

Całkowita wartość projektu to 3.748.720,01 zł z czego 3.186.412,01 zł to dofinansowanie z EFRR (85%)

W ramach projektu w Gminie Tuchomie powstaną dwie przystanie kajakowe oraz punkt etapowy na szlaku. Jedna przystań powstanie w Tuchomiu przy ul. Mickiewicza na tzw. „basenie”, a druga w Modrzejewie przy dawnym młynie. Powstanie również jeden punkt etapowy na szlaku przy „Izbie Regionalnej” w Modrzejewie.

Wartość zadania realizowanego przez Gminę Tuchomie to 553.346,25 zł z czego 444.039,53 zł to dofinansowanie.

Planowany okres realizacji to 2018 rok.  

Pliki do pobrania:
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij