Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 10 listopad 2017
Informujemy, iż w wyniku rozstrzygnięcia konkursu przez Zarząd Województwa Pomorskiego uchwałą nr 1160/278/2017 z dnia 26 października 2017 roku projekt pn. „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Szlak Górnej Słupi” został wybrany do dofinansowania
Projekt został przygotowany w partnerstwie z gminami Sulęczyno, Czarna Dąbrówka, Sierakowice, Parchowo, Kołczygłowy oraz partnerem prywatnym.

Całkowita wartość projektu to 3.748.720,01 zł z czego 3.186.412,01 zł to dofinansowanie z EFRR (85%)

W ramach projektu w Gminie Tuchomie powstaną dwie przystanie kajakowe oraz punkt etapowy na szlaku. Jedna przystań powstanie w Tuchomiu przy ul. Mickiewicza na tzw. „basenie”, a druga w Modrzejewie przy dawnym młynie. Powstanie również jeden punkt etapowy na szlaku przy „Izbie Regionalnej” w Modrzejewie.

Wartość zadania realizowanego przez Gminę Tuchomie to 553.346,25 zł z czego 444.039,53 zł to dofinansowanie.

Planowany okres realizacji to 2018 rok.  

Pliki do pobrania:
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij