Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Herb gminy
Przedstawia rycerza w posrebrzanej zbroi w pozycji stojącej. W prawej ręce trzyma miecz, w lewej tarczę mającą kształt zbliżony do trójkąta. Na głowie ma hełm zakończony małym krzyżykiem. Cała postać uwieczniona jest na tarczy, której połowa lewa jest zielona, a prawa niebieska. Barwa zielona oznacza roślinność natomiast niebieska wodę i powietrze.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 2 lipiec 2019
W dniu 29 czerwca br. dokonano uroczystego otwarcia Alei Lipowej w Trzebiatkowej, wydarzenie to było jednym z punków programu Zjazdu Rodzin Trzebiatowskich i Festiwalu Smaków. Aleja ta była w przeszłości elementem funkcjonującej linii kolejowej. Te pozostałości gmina stara się zagospodarować. Na terenie gminy odnowione zostały niektóre mosty i nasyp kolejowy, który teraz jest wykorzystywany jako ścieżka rowerowa. Istnieje coraz bardziej realna szansa, że nasyp może stać się w przyszłości międzynarodowym szlakiem rowerowym łączącym Berlin z Tallinem.
Na realizację Alei Lipowej, dzięki aktywności Pań z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich pozyskano środki z Unii Europejskiej (12.104 zł), finansowo projekt wsparła też gmina (4.037 zł). W ramach prac odsłonięto stary bruk, odnowiono część mostu, zakupiono gabloty, ławki, kosze i oznakowanie. Istotny wkład wnieśli przedstawiciele Stowarzyszenia Dziedzictwa Pomorza Imienia Bogusława X, opracowując materiały historyczne, które eksponowane są w gablotach.

Aleja Lipowa z pewnością stanie się miejscem, które będzie w ciekawy sposób przedstawiać historię Trzebiatkowej i jej mieszkańców.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w realizację projektu Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Trzebiatkowej z Przewodniczącą Eweliną Lew-Kiedrowską, Pani Małgorzacie Czekała – sołtysowi Trzebiatkowej oraz członkom Stowarzyszenia Dziedzictwa Pomorza Imienia Bogusława X z przewodniczącym Panem Pawłem Jutrzenka-Trzebiatowskim.

Foto
Andrzej Gurba (GP24)
Ludwik Szredr

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij