Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 10 październik 2017
W piątek (06.10.2017 r.) uroczyście otwarto nowe boisko ze sztuczną trawą w Kramarzynach, to już trzeci obiekt tego typu w Gminie Tuchomie.
Po symbolicznym przecięciu wstęgi i poświęceniu obiektu przez proboszcza ks. Romana Dudka rozegrano, krótki turniej rzutów karnych w celu sprawdzenia formy zaproszonych gości oraz przetestowania nowej nawierzchni.

Następnie po przejściu na salę gimnastyczną Wójt Gminy Tuchomie Jerzy Lewi Kiedrowski przedstawił wszystkim zgromadzonym gościom prezentację podsumowującą budowę boiska oraz duży projekt termomodernizacyjny w ramach, którego zmodernizowano 10 budynków publicznych w naszej gminie.

Prezentacja z podsumowania znajduje się w załaczniku. 

Pliki do pobrania:
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij