Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 10 październik 2017
W piątek (06.10.2017 r.) uroczyście otwarto nowe boisko ze sztuczną trawą w Kramarzynach, to już trzeci obiekt tego typu w Gminie Tuchomie.
Po symbolicznym przecięciu wstęgi i poświęceniu obiektu przez proboszcza ks. Romana Dudka rozegrano, krótki turniej rzutów karnych w celu sprawdzenia formy zaproszonych gości oraz przetestowania nowej nawierzchni.

Następnie po przejściu na salę gimnastyczną Wójt Gminy Tuchomie Jerzy Lewi Kiedrowski przedstawił wszystkim zgromadzonym gościom prezentację podsumowującą budowę boiska oraz duży projekt termomodernizacyjny w ramach, którego zmodernizowano 10 budynków publicznych w naszej gminie.

Prezentacja z podsumowania znajduje się w załaczniku. 

Pliki do pobrania:
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij