Notice: Undefined variable: photo_b in /tuchomie/inc/news_multi.inc on line 196

Notice: Undefined variable: photo_m in /tuchomie/inc/news_multi.inc on line 196
Aktualności - Gmina Tuchomie

Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 8 kwiecień 2013
W "Dzienniku powiatu bytowskiego nasze miasto” (dodatek do Dziennika Bałtyckiego” z dnia 5 kwietnia 2013r.) Pan Łukasz Boyke, reporter Dziennika Bałtyckiego w Bytowie w artykule „W górę w dół” (str. 2), opisał działania Grupy Inicjatywnej z Tuchomia dotyczące sprzeciwu wobec planowanej budowie Zakładu Produkcji Paliwa Alternatywnego w Tuchomiu.

Artykuł przedstawiamy poniżej.
skan


Warto zaznaczyć, że Pełnomocnikiem Grupy Inicjatywnej jest Pan, który był członkiem Zarządu Gminy i Radnym, który uchwalał w 1991 roku plan przestrzenny zagospodarowania gminy wprowadzając m.in. teren dla usług rzemiosła uciążliwego w rejon pomiędzy ul. Lipową a Zakładem Rolnym.
Późniejsze plany jedynie rozszerzyły obszar tej funkcji.

Niezrozumiałym jest też fakt, że wniosek trafił najpierw do prasy, a  później do Urzędu Gminy.

Reasumując:
Inwestor czyli firma ECOSITE odpiera wszystkie zarzuty merytoryczne i zgodnie z wyjaśnieniami uważa je za nieuzasadnione.
Pliki do pobrania:
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij