Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 2 marzec 2021
Zgodnie z propozycjami Polskiego Rządu w latach 2021-2027 zmniejszy się wysokość środków pomocy unijnej dla Województwa Pomorskiego.
W efekcie tej decyzji nasz region może otrzymać o 40 % czyli 3 miliardy złotych mniej środków (736 mln euro) niż w latach 2014-2020. Skutki takiej decyzji dotkną bezpośrednio wszystkich mieszkańców naszego regionu.
Samorządy lokalne otrzymają mniej funduszy na inwestycje drogowe czy służbę zdrowia, zasadniczo zmniejszy się wsparcie dla przedsiębiorców, szkół, uczelni oraz organizacji pozarządowych.

Jeżeli nie zgadzasz się na tak niekorzystny dla Pomorzan podział funduszy UE - podpisz petycję, którą skierujemy do Rządu.

Pomorzanki i Pomorzanie, Wasz podpis decyduje!
czytaj całość

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij