Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 15 maj 2020
Zarząd Województwa Pomorskiego podjął uchwałę Nr 375/146/20 o zmianie uchwały w sprawie organizacji Konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2020” w związku z rozprzestrzenieniem się choroby zakaźnej wywołanej wirusem SARS-CoV-2 zwanej „COVID-19”
W załączeniu pismo Pana Józefa Sarnowskiego Wicemarszałka Województwa Pomorskiego oraz zmieniony regulamin konkursu Piękna Wieś Pomorska 2020.

Zmiany dotyczą:
  • Wydłużenia terminu etapu gminnego i powiatowego (kolejno do 30 czerwca i 31 lipca).
  • Rezygnacji z wizytacji laureatów etapu powiatowego przez Wojewódzką Komisję Konkursową,
  • Ocena dokonywana przez Wojewódzką Komisję Konkursową na podstawie przesłanych prezentacji multimedialnych.
Wszelkie szczegóły znajdą Państwo w regulaminie.

Zapraszam Państwa do udziału w konkursie z zachowaniem wszelkich środków ostrożności w związku z występowaniem wirusa SARS-CoV-2 powodującego chorobę COVID-19. Jednocześnie informuję, że regulamin konkursowy nie narzuca formy przeprowadzenia etapu gminnego i powiatowego.

Wypełnione karty zgłoszeń należy złożyć w Urzędzie Gminy w Tuchomiu do 15.06.2020r.

Pliki do pobrania:
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij