Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Herb gminy
Przedstawia rycerza w posrebrzanej zbroi w pozycji stojącej. W prawej ręce trzyma miecz, w lewej tarczę mającą kształt zbliżony do trójkąta. Na głowie ma hełm zakończony małym krzyżykiem. Cała postać uwieczniona jest na tarczy, której połowa lewa jest zielona, a prawa niebieska. Barwa zielona oznacza roślinność natomiast niebieska wodę i powietrze.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 3 marzec 2022
Rozpoczęła się kolejna, 29. edycja Konkursu Piękna Wieś Pomorska.

Celem Konkursu jest ukazanie zarówno piękna wiejskiego krajobrazu, jak i wspólnych działań społeczności wiejskiej, promowanie najlepszych wzorców i działań lokalnych społeczności, jak i indywidualnych mieszkańców obszarów wiejskich prowadzących działalność rolniczą, w tym również agroturystyczną, w celu uzyskania wspólnej korzyści, jaką jest przyjazna dla mieszkańca, zadbana wieś i zagroda, stanowiąca wizytówkę regionu.
Ponadto Konkurs służy poprawie estetyki i stanu środowiska pomorskich wsi i zagród, których mieszkańcy wykazują się gospodarnością oraz działaniami na rzecz ochrony i pielęgnacji dziedzictwa kulturowego i kształtowania krajobrazu naturalnego.

Warunkiem udziału w Konkursie jest złożenie wymaganych dokumentów do Urzędu Gminy w Tuchomiu w terminie do 6 maja 2022 r. :

  1. Formularza zgłoszenia dla kategorii "Wieś", który stanowi załącznik nr 1 do Regulaminu;
  2. Formularza zgłoszenia dla kategorii "Zagroda", który stanowi załącznik nr 2 do Regulaminu.

Szczegółowych informacji udziela:
Natalia Kuik Studzińska, Referat Gospodarczy Urzędu Gminy w Tuchomiu, pok. Nr 11, tel. (59) 821 50 55 w poniedziałki w godz. 08:00 – 16:00, w pozostałe dni tygodnia tj. od wtorku do piątku w godz. 7:00 do 15:00.

Serdecznie zachęcamy do udziału.

Pliki do pobrania:
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij