Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 20 maj 2020
Informujemy, iż zakończone zostały już prace związane z układaniem płyt JUMBO na drogach gminnych. Roboty realizowane były od kwietnia przez firmę Krzysztof Durawa z Borzytuchomia w miejscowościach Trzebiatkowa, Zagony, Nowe Huty, Masłowiczki, Masłowice Tuchomskie oraz Modrzejewo.
Łączny koszt prac wyniósł 124.050,44 zł, z czego kwota 47.891,73 zł pochodziła z funduszy sołeckich wsi, natomiast 76.158,71 zł przeznaczono z budżetu Gminy Tuchomie.

Na koszt przebudowy dróg składa się:
  • zakup płyt JUMBO: 73.403,53 zł
  • usługa układania płyt: 41.589,19 zł
  • zakup kruszywa na podbudowę pod płyty: 9.057,72 zł
Dzięki inwestycji nową, trwałą nawierzchnię uzyskano na łącznej długości 641 m dróg wybranych przez mieszkańców podczas zebrań wiejskich.

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij