Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 9 październik 2018
Zbliżający się koniec kadencji Rady Gminy i Wójta Gminy Tuchomie wymaga złożenia sprawozdania z tego, co w mijającym czteroleciu w naszej gminie zrealizowaliśmy.
Pod względem liczby zrealizowanych przedsięwzięć i pozyskanych środków zewnętrznych była to najbogatsza kadencja w historii gminy.

Dziękujemy radnym, sołtysom, lokalnym organizacjom pozarządowym, pracownikom gminy, a przede wszystkim mieszkańcom za dobrą współpracę, bez której realizacja tak wielu przedsięwzięć byłaby niemożliwa.

Duży wpływ na rozwój naszej małej ojczyzny mają również lokalni przedsiębiorcy, dzięki którym możemy szczycić się dynamicznym rozwojem gospodarczym, a to wiąże się m.in. z zwiększonymi wpływami podatkowymi.  Między innymi dlatego możemy pochwalić się największym, spośród wszystkich gmin powiatu bytowskiego, wzrostem dynamiki udziału gminy w podatku od osób fizycznych.

W załączniku znajdziecie Państwo szersze podsumowanie kadencji 2014-2018.

Wójt Gminy Tuchomie
Jerzy Lewi Kiedrowski 

Pliki do pobrania:
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij