Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Herb gminy
Przedstawia rycerza w posrebrzanej zbroi w pozycji stojącej. W prawej ręce trzyma miecz, w lewej tarczę mającą kształt zbliżony do trójkąta. Na głowie ma hełm zakończony małym krzyżykiem. Cała postać uwieczniona jest na tarczy, której połowa lewa jest zielona, a prawa niebieska. Barwa zielona oznacza roślinność natomiast niebieska wodę i powietrze.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 28 luty 2022
W związku z trudną sytuacja na Ukrainie Gmina Tuchomie zadeklarowała pomoc Uchodźcom z Ukrainy szukającym schronienia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
W ramach pomocy deklarujemy przyjęcie 45 osób do Centrum Międzynarodowych Spotkań w Tuchomiu, gdzie też będzie zorganizowany Punkt recepecyjny na terenie naszej Gminy. Na dzień obecny przygotowujemy bazę danych osób, obiektów noclegowych deklarujących przyjęcie Uchodźców, a także osób posługujących się językiem ukraińskim ewentualnie językiem rosyjskim, które woluntarystycznie zaangażowałyby się w komunikację z Uchodźcami. Wszystkie osoby deklarujące pomoc proszone są o kontakt z pracownikiem Urzędu Gminy koordynującego wszystkie działania p. Beatą Szwindowską, pod nr tel. 59 821 50 54. Obecnie prowadzimy też rozeznanie w zakresie pomocy humanitarnej dla ofiar wojny. Po ustaleniu zakresu potrzeb, będziemy informować o organizowanych zbiórkach pomocy.

Szkoła w Kramarzynach przyłączyła się do akcji humanitarnej organizowanej przez Centrum Pomocy Humanitarnej zorganizowanej przy ul. Młyńskiej 8 w Bytowie. Szczegółowych informacji można uzyskać w Sekretariacie Szkoły.

W związku z wydarzeniami z czwartku i piątku, gdy bardzo dużo osób uległo panice i masowo wykupywało paliwo i olej napędowy, a także wypłacało dużą ilość gotówki, prosimy o zachowanie rozwagi i nieuleganie tego typu „fake newsom”. Mają one wyłącznie na celu dezinformacje i sianie paniki.

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij