Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 6 lipiec 2021
Dzięki poprawie jakości segregacji odpadów zmieszanych w naszej gminie już w czerwcu br. osiągnęliśmy bardzo dobry efekt.
Przypomnijmy, w kwietniu z terenu gminy zebrano 52,1 ton odpadów zmieszanych, problemem było, iż do zmieszanych wrzucano odpady, które powinny być selektywnie zbierane oraz te, które powinny trafić na PSZOK.  W czerwcu ilość odpadów zmieszanych spadła do 19,32 ton.

Taka sytuacja ma oczywiście przełożenie na koszty odbioru i zagospodarowania odpadów. Różnica 32,78 ton razy 554,00 zł (tyle płacimy za 1 tonę odpadów zmieszanych w Sierznie) to 18.160,12 zł miesięcznie.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom za zrozumienie problemu i zdecydowaną poprawę w zakresie segregacji odpadów. Takie podejście ma duży pozytywny wpływ na środowisko naturalne oraz bardzo widoczny wymiar ekonomiczny.

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij