Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 14 lipiec 2021
Ośrodek Zdrowia w Tuchomiu zachęca osoby, które w bieżącym roku kalendarzowym mają 35,40, 45, 55 lat, do wzięcia udziału w Programie Profilaktycznym Chorób Układu Krążenia (CHUK).
Do programu kwalifikują się osoby obciążone czynnikami ryzyka (palenie tytoniu, nadciśnienie tętnicze, nadwaga i otyłość, wiek itd), u których nie została dotychczas rozpoznana choroba układu krążenia.

W programie mogą wziąć udział osoby, które w okresie ostatnich 5 lat nie korzystały ze świadczeń udzielanych w ramach profilaktyki chorób układu krążenia CHUK. 

Świadczenia udzielane są bez skierowania, przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, do którego ubezpieczony jest zadeklarowany. lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem, po czym kieruje go na bezpłatne badania. W przypadku wykrycia nieprawidłowości, pacjent kierowany jest na dalszą diagnostykę.

W ramach programu wykonywane są m.in.:
  • profilaktyczne badania układu krążenia,
  • określenie BMI,
  • pomiar ciśnienia,
  • badania biochemiczne krwi.
Więcej infromacji pod numerami telefonów: 59 821 56 83 lub 791 320 639.

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij