Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Herb gminy
Przedstawia rycerza w posrebrzanej zbroi w pozycji stojącej. W prawej ręce trzyma miecz, w lewej tarczę mającą kształt zbliżony do trójkąta. Na głowie ma hełm zakończony małym krzyżykiem. Cała postać uwieczniona jest na tarczy, której połowa lewa jest zielona, a prawa niebieska. Barwa zielona oznacza roślinność natomiast niebieska wodę i powietrze.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 3 luty 2017
W styczniu 2017 r., firma Blue Line Engineering S.A. z siedzibą w Krzywopłotach, 78-230 Karlino, zaproponowała przeprowadzenie inwestycji gazyfikacji gminy Tuchomie. Przedsięwzięcie to miałoby polegać na budowie instalacji regazyfikacji skroplonego gazu ziemnego (LNG).
W związku z powyższym gmina Tuchomie zawarła z firmą Blue Line Engineering S.A. list intencyjny, na podstawie którego firma ta zobowiązała się do opracowania „Koncepcji techniczno-programowej gazyfikacji Gminy Tuchomie”. Gmina zobowiązała się do współpracy przy opracowaniu w/w dokumentu w zakresie przekazywania informacji, tj. dokumentów planistycznych (miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania, założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwo gazowe), stref inwestycyjnych, danych demograficznych.

Jeszcze w lutym br. firma Blue Line Engineering S.A. ma przystąpić do opracowywania w/w dokumentu. Przedstawiciele firmy, w trakcie opracowywania koncepcji, będą m.in. kontaktować się w powyższej sprawie z mieszkańcami gminy i przedsiębiorcami.

Pliki do pobrania:
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij